www.dobrepisne.czDobře utajené písně

Novinky
2018-01-28
U mě dobrý - i po volbě prezidenta

2016-07-01
První reklamní písnička


Opolébavka


Nemám rád, když se všechno líčí jen černě, šmahem se vše odsoudí, všichni kolem jsou hlupáci a zloději, případně individua opájející se mocí. Už dávno vím, že svět není jen černobílý.    

Proto taky zatím ještě pořád chodím volit. Už proto, abych si vychutnal tu chvilku, kdy se "nekrade". Můj kamarád s oblibou a v patřičné nadsázce říká, že se kradlo za císaře pána, za Masaryka, Hitlera i komunistů a krást se bude dál. Ale že existuje krátké období, kdy se nekrade - těsně po volbách, kdy "šedé myši" neví, kdo příjde namísto těch, kteří se už namlsali. A vyčkávají. V tomto nedlouhém období se tak masivně nekrade. A proto by prý měly být volby co nejčastěji :-)   

Nejsem politolog, ale domnívám se že jedna z největších blamáží, která v našem státečku otevřela ventily naplno, byl "pakt" z roku 1998. Tehdy se mi natvrdo potvrdilo, že "ideály rozdělují, peníze spojují". Brutální "očišťovací" amnestie o pátnáct let později pomyslný kruh uzavřela - za údajně "bezmocného" přihlížení žebrácky placené justice. Jestliže jsem do té doby byl relativním optimistou, přerodil jsem se v tomto ohledu spíše do skeptika. A poprvé jsem začal pochybovat, zda má smysl k volbám chodit. Moje účast neovlivní post jediného soudce, státního zástupce, policejního ředitele, šéfa tajné služby, klíčového důstojníka armády, ředitele firem s účastí státu, prefikané ministerské úředníky ... - prostě establishmentu, který tvoří "režim" a je pevně zabetonován ve svých pozicích (umožňujících "podojit" stát), establishmentu nezdravě ochraňovaného zákonem.            

OPOLÉBAVKA je dnes vyvěšená písnička, kterou si se mnou zazpívala Kikina (veliké díky). Text >>>
Copyright © www.dobrepisne.cz Všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Created by AVT design - tvorba webových stránek