www.dobrepisne.czDobře utajené písně

Novinky
2020-06-03
Videoklip k písničce BRÁCHOVI

2019-06-09
Balada pro maminku

Takový normální den ...

Nadpis, který jsem zvolil pro svůj článeček je stejný jako je název našeho “scifi-real-hororového” filmu z Bařinky - tedy jeho prvního dílu. Natáčení trvalo jako bychom točili nějaký holywoodský flák, s muzikou jsem se natrápil jako kdybych čekal Oscara, ale když se na film jednou za pár let mrknu, je mi hezky po dušičce.
Nicméně - dneska bych si rád zaznamenal jeden můj obyčejný, všední pracovní den. To proto, že je občas potřeba hlubokomyslné úvahy uvést v realitu s praktickou denní všedností a realitou.
Je pondělí 25.dubna 2005. Včera měl narozeniny Hanýsek a zárověń měl svátek Jiří. A taky jsem byl předevčírem s oddílem na Ivančeně. Bylo nádherné počasí a v těch tisíci metrech jsem neměl pocit promarněného dne.
Hanýskovy narozeniny jsem oslavil nalepováním opadaného obkladu na soklu našeho rodiného domu. Odpoledne jsem krátce zašel s Fantou, Cipískem a Pájou na padák do Hološína (krásné počasí, krásné lety...). Večer jsem dělal na Březinách (SROP 3.2), sázel další číslo Šestáka a nadával jsem, že jsem si nešel prvně letos zaběhat, protože za pár dnů na Špacíru nejspíš chcípnu.
Ale dneska je pondělí - pracovní den. Ve 21:05 jsem přijel z práce domů, bez sebevědomí (máme v pondělí od 19:00 angličtinu s Noriem) a s balvanem věcí, které musím do rána vyřešit.
Zaháním do postele Páju a Zdendu, zapínám počitač a jdu na to. Pif mi poslal už ráno mail ohledně Březin - projektu SROP 3.2., který se odevzdává v pátek do 12:00 ve Zlíně. S hrůzopu si uvědomuju, že jsem slíbil odvoz ve čtvrtek večer dalším 3 lidem na ObRok (srdeční akce u jejíhož zrodu v roce 2000 stáli RS našeho oddílu střediska). Takže se to musí odevzdat ve čtvrtek dopoledne.
Irča už spí - v práci finišujeme s dobudováním vlastní vzorkové prodejny a hodně moc věcí leží na ni. Je z toho dost přetažená. Tento týden chceme jet společně na ObRok a tak vzhkledem k tomu, že nebude 1 den v práci, musí spoustu věcí zorganizovat tak, aby to fungovalo co nejlépe i bez ní.
21:35 přichází SMS od Chytrého: “Zdar sefe, prosimta potrebuju omluvenky pro radima lenku a tetu pokud mozno do zitrka dik”.
Sakra - nebylo naposledy dohodnuto, že je omluví rodiče? Zase změna? Co se dá dělat. Rychle se dívám do PC, kde mám uložené nějaké omluvenky. Po 17 minutách marného hledání to vzdávám. Chytrému jde mezitím zpráva: “Tak si je napis a prines vytisknout a orazitkovat.”
Sedám na srop 3.2. a rozpitvávám jednu věc po druhé. Samotné přílohy mají 14 bodů. Rekapituluju co z toho zajistí Pif a co já, respektive Roman, kterému posílám prosebný mail.
22:47 přchází mail od Zuba s příspěvkem do ŠESTÁKU. Mám z toho radost dvojnásobnou - jednak ze samotného příspěvku a taky z toho, že je nás víc, kdo v tuto dobu bdí a dělají cosi pro ŠESTKU.
23:18 - Vůdce jednoho z valmezských oddílů Suta posílá e-mail s tím, že má zéjem o pilotní podzimní akci pro vůdce oddílů OSEV (Okresní SEtkání Vůdců). Další magor, který ponocuje :-)
Je 23:25 a Chytrý nikde. Asi ty omluvenky tak moc nepotřebuje. Škoda zabité čtvrthodiny.
Sedám k mailu, který mi přišel už v pátek a já jej doteď nevyřídil - SROP 3.1. (samotná stavba Březin - projekt na 14,3 mil Kč) - po té, co náš projektový manažer Ing.Šupová v Olomouci přistoupila na rozdělení našeho projektu ze dvou na tři etapy (aby to šlo ufinancovat z toho co máme k dispozici), došlo k tomu, že nesouhlasí nějaký formulář ISPROFIN. Nevím co to je. Ani Pif, kterému jsem v pátek posílal SOS mail mi nic k tomu nenapsal a tak se do toho znechucen a nevzdělán ponořuju sám. Snažím se používat selský rozum.
0:15 - Vzdávám to - potřebuju výtisk poslední verze rozpočtu 3.1. Ten mám v práci. Zítra na tom budu pokračovat. Ale nebyl to promarněný čas - už asi vím co se po mně chce.
0:20 Ještě aktualizovat smlouvu s Auxiliiem - bude to partnet projektu 3.2. Zítra musím někde sehnat Medvědovu maminku a domluvit se s ní na podpisu smlouvy za Auxilium.
0:40 - konečně se dostávám k tomu, abych si přečetl 22 stran projektu SROP 3.2, na kterém pracoval Pif. Musím jej opoznámkovat a připomínkovat. Poznámek, prav a připomínek je tolik, že se mi to ani nechce psát do mailu. Raděj ráno za Pifem dojedu na Vsetín (přijatelná zajížďka 12 km) a předám vše osobně.
1:20 Končím - jsem líný dělat dál. Zítra mne čeká dořešení toho pitomého formuláře ISPROFIN pro SROP 3.1, jednání s potencionálním projektovým manažerem Dětského bezbariérového centra Březiny, ověřování na matrice spousty listin pro projekt SROP 3.2 (musím to stihnout v pracovní době), doladit žádost o drobnou stavbu na středsikovém (oddílovém) pozemku v Dynoticách, práce na kateřinické kabelovce a finišování se sazbou tohoto ŠESTÁKA - chci to mít připravené tak, abych doplnil ObRok a příští úterý to jenom vytiskl (tisknutí ŠESTÁKA mi v práci zabere 2 dny) - tak aby byl oddílový časopis s drobnou rezervou nachystaný na pátek. A taky bych měl mimo to v práci vytvářet nějaké hodnoty :-) - tj. klasických pracovních 10-11 hodin v zaměstnání u LACHIM spol. s r.o..
Jdu spát příjemně psychicky znaven s pocitem, že jsem pro oddíl a naše středisko něco málo užitečného vykonal. Dneska (26.4.2005) mne čeká podobný večer. Snad se mi aspoň podaří jej zakončit větou klasika Jacka Londona (když dopsal svých pověstných 1000 slov): “Končím - jsem se svou prací spokojen”.

(ŠESTÁK č.59, květen 2005)

Jméno:
Mail:
Předmět:
Text:
Kód:


Copyright © www.dobrepisne.cz Všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Created by AVT design - tvorba webových stránek